O nas

W naszym zespole pracuje kilkoro specjalistów:

  • psycholog
  • psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia w nurcie psychodynamicznym
  • psychoterapeuta z ukończonym 4-letnim szkoleniem w trakcie certyfikacji, nurt systemowo-ericksonowski
  • specjalista psychoterapii uzależnień w nurcie poznawczo-behawioralnym, z ukończonym dodatkowo 4-letnim szkoleniem w nurcie psychodynamicznym
  • psychoterapeuta certyfikowany w nurcie Gestalt

Wszyscy podlegają stałej superwizji pracy terapeutycznej oraz cyklicznym superwizjom zespołu. Nieustannie doskonalą swoje kompetencje oraz posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi.

Zadzwoń i umów się na konsultację wstępną: tel. 690 047 382

.

Opowieść o powstaniu LIZP

Czy wiesz, co symbolizują listki koniczyny?

Pierwszy to wiara, drugi – miłość, trzeci – nadzieja, a czwarty to szczęście.

Pamiętam, że już jako dziecko przesiadywałam na gorzowskich łąkach nad Wartą i szukałam intensywnie tej czterolistnej. Byłam przekonana, że kiedy ją znajdę, moje życie wreszcie odmieni się na lepsze. Wraz z tą niepozorną roślinką wkroczy do niego szczęście, miłość, dostatek i wszystko to, czego mi brakowało.

Kiedy dorosłam, przez wiele lat nadal szukałam tej jednej na dziesięć tysięcy i zupełnie nieosiągalnej czterolistnej koniczyny w postaci… idealnego zdrowia, idealnego partnera, idealnej pracy, idealnego miejsca zamieszkania itd.

W toku wielu lat pracy nad sobą uzmysłowiłam sobie w końcu, że tracę czas, bo żadna z tych upragnionych rzeczy nie uczyni mnie naprawdę szczęśliwą. Nic na zewnątrz nie ma takiej mocy. Tylko ja sama mogę zdecydować o tym, jaki stosunek będę miała do tego, kim jestem, i do swojego życia takiego, jakim ono jest.

Więc przestałam szukać jednej czterolistnej koniczyny, a zamiast tego położyłam się na niezliczonych połaciach koniczyny trzylistnej. Poczułam ich miękkość, świeżość i gęstość. Zobaczyłam, jak wiele ich jest wokół mnie i że są na wyciągnięcie ręki, wszędzie ich pełno. Odprężyłam się więc i zaczęłam cieszyć się śpiewem ptaków, szumem drzew i promieniami słońca. Zaczęłam dużo odpoczywać, a moja dusza zaczęła się uśmiechać.

Lubuski Instytut Zdrowia Psychicznego założyłam po to, aby nieść nadzieję odnalezienia szczęścia w życiu, które mamy, zamiast w życiu, którego pragniemy. Aby uczyć wiary w siebie i w to, że w innych ludziach nigdy nie ma złych intencji. Aby pokazywać, że najważniejszym źródłem miłości w życiu jesteśmy dla siebie sami, i kiedy to odkrywamy, przestajemy już szukać czegokolwiek na zewnątrz. Wtedy stajemy się prawdziwie wolni oraz zdolni do budowania zdrowych, partnerskich relacji ze sobą i światem.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży w głąb siebie, gdzie odkryjesz, kim jesteś i czego potrzeba Ci do szczęścia i spełnienia. Nauczysz się po to sięgać i kierować swoim życiem zgodnie z wewnętrznym kompasem. Z czasem poczujesz się wewnętrznie spokojnym i wolnym człowiekiem. A jeśli kiedyś pojawi się w Twoim życiu czterolistna koniczyna, to nie będzie miała nad Tobą władzy i… kto wie, co z nią wtedy zrobisz?

.

Historia marki

Firma istnieje od 25 września 2009 roku.

Przez pierwsze 6 lat pod nazwą Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju, najpierw do 2012 roku prowadziłam indywidualny gabinet, potem wraz z kilkuosobowym zespołem psychoterapeutów pracowałam na rzecz popularyzowania psychoterapii jako metody przede wszystkim rozwoju osobistego.

W latach 2015 – 2019 współtworzyłam Stowarzyszenie Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju w Zielonej Górze, przekazując mu wszystkie wypracowane w swojej firmie zasoby, będące fundamentem dla budowania tej marki. Moja działalność gospodarcza posiadała wówczas nazwę roboczą, służącą rozliczeniom ze stowarzyszeniem i wieloma innymi podmiotami, dla których realizowałam zlecenia jako freelancer: samodzielny, certyfikowany psychoterapeuta.

W 2019 roku, po zakończeniu współpracy ze stowarzyszeniem rozpoczęłam budowanie nowej marki, nowego profesjonalnego miejsca i nowego zespołu według zupełnie nowej wizji i nowych zasad. Znając branżę psychoterapeutyczną od podszewki, z 10-letnim doświadczeniem bardzo intensywnej pracy jako psychoterapeuta, trener, założycielka i osoba zarządzająca organizacją, postawiłam za swój cel przede wszystkim leczenie zaburzeń psychicznych oraz popularyzowanie zdrowia psychicznego jako fundamentu dla zdrowia w ogóle, wiary w siebie, miłości i szczęścia w życiu. Zaprosiłam do współpracy ludzi znających się na tym i mogę powiedzieć, że Lubuski Instytut Zdrowia Psychicznego to owoc wszystkich moich dotychczasowych doświadczeń, już bardziej dojrzała wewnętrznie organizacja, miejsce tworzone z pasją, szacunkiem do siebie i innych oraz coraz doskonalszą umiejętnością budowania relacji partnerskich.

Od końca 2019 roku historię marki Lubuskiego Instytutu Zdrowia Psychicznego tworzą 4 osoby. Na ile jest i nadal będzie to dobre, zdrowe miejsce, realnie niosące naszym klientom nadzieję, wiarę i miłość – niech ocenią oni sami.

.

Gracjana Pawlak
właścicielka Lubuskiego Instytutu Zdrowia Psychicznego
w Zielonej Górze